Domovská stránka > Kontakty > O nás
O nás Kontaktní formulář

O nás

Firemní kronika sahá hluboko do minulého tisíciletí a uchovává velmi vzácné zmínky o PETRU AKSAMITOVI již z patnáctého století, kdy se Mistr na Liderovické tvrzi narodil. Jak léta plynula, z původní zemanské tvrze se vyvinula zemědělská usedlost, která pomalu upadala v zapomnění, až na krátkou éru národního obrození, stejně jako jméno zdejšího významného rodáka…

Toto období končí až příchodem osvíceného Aksamitova následovníka, rodáka z nedalekých Chotovin, Vladimíra Bláhy mladšího, který nechává 17. 9. l.p. 1992 zapsat, na hejtmanství v Českých Budějovicích, společnost AKSAMITE spol. s r.o., která si klade do vínku výrobu sedacích souprav.

V současné době, pod blahodárným vedením majitelovy choti, dosahuje firma AKSAMITE věhlasu, který již dávno překročil hranice české kotliny a s úspěchem šíří slávu místních řemesel nejen na souši, ale i po moři. Pro nejlepší obchodní partnery jsou od počátku tisíciletí vydávány Čertyfikáty Petra Aksamita, které se stávají chloubou všech obchodů a dokládají jejich držitelům dokonalé zbožíznalství sedacích souprav firmy AKSAMITE.

Nadšení koupěchtivých zákazníků vedlo na prahu nového milénia k rozhodnutí rozšířit výrobní prostory o novou halu, která umožňuje ještě kvalitnější služby zákazníkům a dopřává místním zaměstnancům odpovídající zázemí.

Po celou dobu existence, s železnou pravidelností, uvádí firma AKSAMITE, rok co rok, na trh nové modely, ve kterých se snoubí přání a potřeby zákazníků se samozřejmě dokonalou ergonometrií, módními trendy, kvalitními potahovými látkami a bezchybným ručním zpracováním.

Mezi nezapomenutelné modely patřily, či patří tyto sedací soupravy: AKSAMITE, AKSAMITE ROHOVÁ, AXA, AXA ROHOVÁ, AXAVELA, AXAVELA ROHOVÁ, AQA, ABINE, AKROPOLIS, AZTÉK, APAČ, AQANA, ARCHA, ATAŠE, ALLI-BABA, AMBRA, AVAR, ATAMAN, ABRAKA, ADMIRÁL, AMBASADOR, AURA, AURORA, ASTA, ASTOR, ARIE, ARIE ROHOVÁ, AMÍGO, AMÍGO ROHOVÁ, ADAM, ATLAS, ATLAS ROHOVÁ, ALFA, AXIS, APOLO.

Tato neopakovatelná nabídka, spolu s dokonalým servisem, byla a je plně k dispozici všem, kdo ocení kvalitní českou výrobu.

Podle požadavků zákazníků byly prodávané sedací soupravy doplněny o konferenční stolky a postelové matrace. Po vzniku sesterské firmy A-SOFT pak ještě o sektorové skříně a masivní bukové postele.

Firma AKSAMITE je zakládajícím členem Cechu čalouníků a dekoratérů, Asociace českých nábytkářů a Klastru českých nábytkářů.
AKSAMITE spol. s r.o., Liderovice 1, 391 37 Chotoviny, odbyt@aksamite.cz, +420 777 124 236, @aksamite
Nastavení cookies
Zobrazení pro mobil / Klasické zobrazení