Domovská stránka > Návody a údržba > Co byste měli vědět
Seznámení Výběr a nákup Převzetí zboží Stěhování Rozmístění v interiéru Ošetřování Čeho byste se měli vyvarovat Co byste měli vědět Běžné vlastnosti čal. výrobků Úprava potahu po sezení Tuhost sedáků Polohovací opěrky a područky Odrazy světla Trvanlivost barev Servis Vývoj Tolerance Vlastnosti některých řešení Garance Upozornění

Co byste měli vědět

Při rozbalování sedačky, zvlášť u plyšů s fixovaným vlasem, se často objeví pomačkání či přehnutý vlas. To je způsobeno skladováním a přepravou v obalu. Vzhledem k tvarové paměti se látka sama za několik dnů vyrovná. Vyhlazení se urychlí napařovací žehličkou (!!! Pozor, vždy přes čistou flanelovou utěrku!!!) a jemným kartáčem. Stejně se dají napravit různá přesezená místa na potahu.

Životnost i velmi kvalitních látek se pohybuje okolo 5 let. Vhodnou péčí a způsobem používání se dá výrazně prodloužit. Platí to ale i obráceně. Nešetrným zacházením či nevhodným ošetřováním lze zboží spotřebovat i podstatně dříve než uplyne dvouletá záruka. Podle současné právní úpravy však nelze takto znehodnocený výrobek reklamovat. Nespoléhejte tedy na to, že Vám bude sedačka pravidelně po dvou letech měněna a tak bude stále jako nová, ale pokuste se toho dosáhnout šetrným zacházením a vhodnou péčí.

Mnohé potahové látky jsou opatřeny tzv. nešpinivou úpravou (teflon atp.) Ta samozřejmě nezaručuje, že zboží nejde ušpinit, ale výrazně zjednodušuje jeho čištění.
AKSAMITE spol. s r.o., Liderovice 1, 391 37 Chotoviny, odbyt@aksamite.cz, +420 777 124 236, @aksamite
Nastavení cookies
Zobrazení pro mobil / Klasické zobrazení