Domovská stránka > Návody a údržba > Úprava potahu po sezení
Seznámení Výběr a nákup Převzetí zboží Stěhování Rozmístění v interiéru Ošetřování Čeho byste se měli vyvarovat Co byste měli vědět Běžné vlastnosti čal. výrobků Úprava potahu po sezení Tuhost sedáků Polohovací opěrky a područky Odrazy světla Trvanlivost barev Servis Vývoj Tolerance Vlastnosti některých řešení Garance Upozornění

Úprava potahu po sezení

Po sezení zůstává na některých, zpravidla na větších, zatěžovanějších plochách, volnější potah.  Rozsah tohoto jevu záleží na typu užitého materiálu, konstrukci, intenzitě a délce užívání. Po použití proto potah uhlazením rukou upravte.

Povolení potahu se může, v průběhu času, mírně zvětšit.  Nejde o vadu, ale o běžný projev opotřebení. Potah se dá samozřejmě běžným servisním úkonem dopnout (Návody a Údržba - Servis). Přílišné vypnutí potahu má za následek deformaci hran měkkých výplňových pěn a velmi dramaticky snižuje životnost potahu. Dochází k přetěžování šitých spojů, jejich praskání a rovněž otěr je značně intenzivnější.

Paradoxně potah povolí více u dražších komfortnějších výrobků s vyšší vrstvou pěn a s pružícími elementy v kostře, s velkými plochami sedáků. Prim tu hrají soupravy z přírodní usně.   
AKSAMITE spol. s r.o., Liderovice 1, 391 37 Chotoviny, odbyt@aksamite.cz, +420 777 124 236, @aksamite
Nastavení cookies
Zobrazení pro mobil / Klasické zobrazení