Domovská stránka > Návody a údržba > Odrazy světla
Seznámení Výběr a nákup Převzetí zboží Stěhování Rozmístění v interiéru Ošetřování Čeho byste se měli vyvarovat Co byste měli vědět Běžné vlastnosti čal. výrobků Úprava potahu po sezení Tuhost sedáků Polohovací opěrky a područky Odrazy světla Trvanlivost barev Servis Vývoj Tolerance Vlastnosti některých řešení Garance Upozornění

Odrazy světla od vlasových textilií

Odrazy světla
Dnes se používají tkaniny s vlasem, což jim dodává velmi příjemný pocit při doteku. Další vlastností tohoto řešení je, že se za různých světelných podmínek mění dojem barvy potahové látky. To ovlivňuje zejména úhel dopadu světla. Nejmarkantněji se to projevuje u klasických plyšů, kde je položení vlasu fixované, jak ukazuje obrázek.

Typickým projevem moderních vlasových textilií tohoto typu je jejich zastřený, proměnlivý vzhled, jehož příčinou je odchylné působení světla na vlákna v řezu a v tahu. Vlákno vlasu je do pojiva fixováno v různých směrech pro vytvoření vizuálního efektu přírodní usně a vnímání odstínu a lesku textilie je u pozorovatele ovlivněno směrem pohledu a osvícením. Na takových látkách se tento jev projevuje nepravidelnými odlišně zbarvenými plochami.

U látek typu Nubuk, Alcantara jde vlas uhladit. Vyrábějí se i plyše kde je stlačení trvalejší například Carabu nebo Napoleon.
AKSAMITE spol. s r.o., Liderovice 1, 391 37 Chotoviny, odbyt@aksamite.cz, +420 777 124 236, @aksamite
Nastavení cookies
Zobrazení pro mobil / Klasické zobrazení